Nové diskuzní fórum pro sdílení (nejen) dobré praxe

07. 11. 2019

Když jsme Otevřená města zakládali, jeden z nejdůležitějších úkolů, kterým členská schůze výbor zavázala, bylo sdílení dobré praxe a dokumentů.

Trvalo to sice déle, protože se na nás navalila spousta jiné práce, ale toto se podařilo a Otevřená města, ke dni 7. 10. 2019 spustila nové diskuzní fórum

Tato platforma slouží jako místo pro online výměnu zkušeností, a to těch pozitivních, ale i negativních. Řada obcí, řeší podobné problémy a je zbytečné vymýšlet již 100x vymyšlené či utrácet zbytečně peníze za právníky. Nejde tedy jen o sdílení dobré praxe, ale především o místo pro hledání řešení na řadu problémů, ze kterými se zastupitelé, ale i úředníci mohou setkat, a to v celé šíři činností místních samospráv, od veřejných zakázek, přes rozpočty, životní prostředí, až po příspěvkové organizace a městské společnosti.

„Spuštění webfóra je tou méně náročnou částí. Opravdovou výzvou je přivést na toto místo správné lidi a zejména úředníky přesvědčit, že pochlubit se není trapné a zeptat se ostudné. Ba právě naopak.🤔 Další překážkou je pracovní vytížení. Praxe veřejného “projednání” však úspěšně eliminuje opakování témat a odpovědět odkazem na konkrétní vlákno jeopravduu snadné. Jde tedy o dobrou časovou investicí.“ poznamenává předseda spolku Otevřená města Nešněra

A první úspěšné vlaštovky se již objevují, jak dokazuje informační výměna mezi městem Chocní, zástupcem Ministerstva vnitra ČR a spolkem, jak je vidět v tomto vlákně.

Komplexnější témata budou následně zpracována formou wiki, což se již děje v případě aplikace/projektu CityVizor. Online komunikaci pak doplňuje možnost osobního setkání na každoroční únorové konferenci Veřejná správa prakticky v Pardubicích.