Spuštěn nový web spolku

03. 11. 2019

Po několika měsících příprav jsme 2019-11-03 spustili nový web spolku,

protože potřebujeme, aby zdůrazňoval aktuální dění a probíhající projekty, což dosavadní z dob zakládání přirozeně splňovat nemohl. Přestože proběhlo několik kol připomínkování a interního testování, určitě nám nejedna chybka unikla. Budeme rádi, když nám je pomůžete vychytat a to buď zasláním upozornění na info@otevrenamesta.cz, nahlášením chyby (návod na vytvoření účtu), nebo ti nejzkušenější zasláním opravy.

Především však doufáme, že na nových stránkách snadno a rychle naleznete právě tu informaci, pro kterou jste si přišli. A neurazí-li vzhled vaše oko, nemůžeme si přát víc.

Zpětná vazba vítána!

Technické poznámky:

  • web běží přímo na serveru GitLab jako tzv. “GitLab Pages”, které jsou generovány pomocí Jekyllu, jehož logo jsme použili jako ilustrační obrázek
  • návštěvnost nás samozřejmě zajímá, ale narozdíl od spousty i obecních(!) webů respektuje právo na soukromí = nepředáváme údaje o chování čtenářů třetí straně, ale používáme vlastní instanci Matomo (alternativa k monopol budujícímu Google Analytics)

Nakonec, byť jistě ne na posledním místě, patří náš dík za odvedenou práci a trpělivost autorovi webu a členovi projektové rady spolku - Ondřeji Profantovi. Děkujeme :-)